< Strona Główna < Na służbie


„Narodowe Święto Niepodległości w KP PSP Otwock…”

11 listopada, zgodnie z coroczną tradycją w siedzibie KP PSP Otwock odbył się uroczysty apel
z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ceremoniał wciągnięcia flagi Państwowej nadzorował bezpośrednio Z-ca Komendanta Powiatowego, st. bryg. Tomasz Dąbrowski. Uroczystość odbyła się
z zachowaniem zasad panującego reżimu sanitarnego.Otwock 18.11.2020 | Tekst: KP PSP Otwock | Foto: KP PSP OtwockUroczysta zbiórka w KP PSP Otwock…

W słoneczny dzień 2 lipca 2020 r. na placu apelowym Komendy Powiatowej PSP w Otwocku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania samochodu operacyjnego marki Ford do OSP Wólka Mlądzka. W uroczystości uczestniczyli: Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
st.bryg. Dariusz Stumski, Kierujący Wydziałem Operacyjnym KW PSP st.bryg. Jacek Gaczkowski, Prezydent m. Otwocka Jarosław Margielski, Przewodnicząca Rady Miasta Pani Monika Kwiek oraz Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Pan Marcin Kraśniewski.

W dalszej części uroczystości zaproszeni goście w ciepłych słowach podziękowali Komendantowi Powiatowemu za wysiłek włożony w pozyskanie samochodu przekazanego dla OSP, a druhom gratulowali dotychczasowej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej i szeroko rozumianego bezpieczeństwa
na terenie powiatu.

Końcowym akcentem było zapoznanie się Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP z potencjałem ratowniczym oraz warunkami socjalnymi naszej komendy.

Tego samego dnia wizytowany potencjał ratowniczy został z powodzeniem wykorzystany podczas usuwania skutków popołudniowej nawałnicy, która przeszła przez Otwock i Karczew. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego odnotowało 51 zdarzenia m.in.: usuwanie powalonych drzew z dróg i aut, pompowanie wody z zalanych posesji, zabezpieczanie zerwanych linii energetycznych i telekomunikacyjnych oraz kolizji drogowych.

Do działań zadysponowano 64 wozy bojowe z blisko 310 ratowników …Otwock 04.07.2020 | Tekst: KP PSP Otwock | Foto: KP PSP OtwockPracowita doba w Otwocku

Komenda Powiatowa PSP w Otwocku składa serdeczne podziękowania wszystkim Druhom, instytucją oraz podmiotom współdziałającym podczas zdarzeń w dniu 10 czerwca br. Dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz ofiarnej pracy udało się nam wspólnie ocalić dorobek życia wielu osób.
Dziękujemy za okazane wsparcie!Otwock 15.06.2020 | Tekst: KP PSP Otwock | Foto: KP PSP OtwockPo 37 latach służby nasz Komendant przechodzi na emeryturę…

św. Florian patron straży Starszy brygadier Mariusz Zabrocki jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie – rocznik 1987. Służbę w straży pożarnej rozpoczął na stanowisku starszy instruktor ds. prewencji w Komendzie Rejonowej Praga-Południe w Warszawie. Następnie, w roku 1990, awansował na stanowisko dowódcy oddziału XIII Zawodowej Straży Pożarnej w Warszawie. Od 1 lipca 1992 r. dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 13 Warszawa-Rembertów. Nieprzerwanie przez 20 lat do roku 2007, pełnił służbę w Komendzie Stołecznej, Rejonowej, Powiatowej oraz Miejskiej PSP m. st. Warszawy. Od 29 października 2007 r. powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku.
Z dniem 28 maja 2020 roku po przeszło 37 latach wzorowej służby w szeregach polskiego pożarnictwa- „szczęśliwy emeryt...”
Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi RP, Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Złotą Sosenką w uznaniu zasług dla Miasta Otwocka.Otwock 28.05.2020 | Tekst: KP PSP Otwock | Foto: KP PSP OtwockObchody "Dnia Strażaka" w KP PSP Otwock

W dniu 4 maja 2020 roku, w Komendzie Powiatowej PSP w Otwocku odbył się uroczysty apel
z okazji Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odczytane zostały życzenia władz najwyższych oraz postanowienia o przyznaniu odznaczeń, nagród i awansów na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Awansowani na wyższe stopnie służbowe:

- na stopień młodszego brygadiera:
1. st. kpt. Maciej Aptacy

- na stopień starszego kapitana:
1. kpt. Karol Biernacki

- na stopień kapitana:
1. mł. kpt. Wojciech Gardian
2. mł. kpt. Maciej Łodygowski
3. mł. kpt. Krzysztof Pietrzyk

- na stopień młodszego kapitana:
1. st. asp. Łukasz Nowakowski
2. asp. Patryk Sieczka

- na stopień aspiranta sztabowego:
1. st. asp. Mariusz Płatek

- na stopień starszego aspiranta:
1. asp. Tomasz Strzeżysz

- na stopień aspiranta:
1. mł. asp. Krzysztof Jacak

- na stopień starszego ogniomistrza:
1. ogn. Mariusz Mazurek


- na stopień ogniomistrza:
1. mł.ogn. Marcin Belkiewicz
2. mł.ogn. Sebastian Ciosek
3. mł.ogn. Robert Żołądek

- na stopień młodszego ogniomistrza:
1. st. sekc. Adam Litwińczuk

- na stopień starszy sekcyjny:
1. sekc. Dorota Prasuła

Otwock 05.05.2020 | Tekst: KP PSP Otwock | Foto: KP PSP Otwock4 Maj – Życzenia dla strażaków
Otwock 03.04.2020 |Uroczyste podniesienie Flagi RP w Komendzie Powiatowej PSP w Otwocku


Otwock 02.05.2020 | Foto: Piotr TabenckiŻyczenia dla strażaków


Otwock 11.04.2020 |KOMUNIKAT W SPRAWIE OGRANICZENIA OSOBISTYCH WIZYT W JEDNOSTKACH PSP

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.

Wizyty w jednostkach państwowej Straży Pożarnej wiążą się często z koniecznością przemieszczania się środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywania wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na załatwienie sprawy w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.

Zachęcamy do kontaktu z jednostkami organizacyjnymi PSP, poprzez e-mail, e-puap lub drogą telefoniczną oraz dostarczanie wszelkich dokumentów przesyłkami pocztowymi.

Dane teleadresowe:

Komenda Powiatowa PSP w Otwocku
ul. Mieszka I 13/15
05-402 Otwock
e-mail. otwock@mazowsze.straz.pl lub sekretariat@kppspotwock.pl
tel. 22 718 16 20
fax : 22 46 88 646

ePUAP- adres strony internetowej http://www.epuap.gov.pl/

W sytuacjach wymagających podjęcia natychmiastowej interwencji Państwowej Straży Pożarnej należy kontaktować się z najbliższą jednostką PSP pod numerami telefonów
998 lub 112.

Otwock 13.03.2020 | Tekst: KP PSP Otwock |Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus znajdziesz aktualne, oficjalne
i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

Całodobowa infolinia NFZ
Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
Pewne źródło informacji

Powielanie plotek oraz niesprawdzonych informacji może wyłącznie zaszkodzić naszym wspólnym wysiłkom w walce z koronawirusem. Jedynymi kanałami, które stanowią oficjalne źródło informacji o decyzjach instytucji państwowych, są strony z domeny .gov.pl, a w szczególności:

• Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - https://www.premier.gov.pl/
• Ministerstwo Zdrowia - https://www.gov.pl/web/zdrowie
• Główny Inspektorat Sanitarny - https://gis.gov.pl/

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie. |Czas podsumowań…

W minionym roku strażacy z tutejszej Komendy Powiatowej wraz z druhami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu otwockiego podejmowali szereg trudnych i niebezpiecznych działań ratowniczych.

Ogólna liczba interwencji: 2150
w tym

POŻARY – 744
MIEJSCOWE ZAGROŻENIA – 1106
ALARMY FAŁSZYWE – 300

Szacowana wartość uratowanego mienia wyniosła ponad 35 mln. zł.
Do działań ratowniczych zadysponowano łącznie:
19 461 strażaków
4 135 pojazdów
W stosunku do roku poprzedniego odnotowaliśmy wzrost ilości interwencji o blisko 7%
Otwock 02.01.2020 | Tekst: KP PSP Otwock |Copyright@2018Elpaton